חדשים כל הספרים רכישת ספרים על ההוצאה קטלוג ומחירים Nahar Books

 

פרטים על הספר

מספר העמודים: 106

יוני 2020

Gérard de Nerval

Les Nuits d'octobre

Traduction, notes et postface: Benny Ziffer

Editeur: Reuven Miran

דאנאקוד:644 – 1087

המחיר הקטלוגי: 64  ₪

 

 

לרכישה

 

ניתן לרכוש באמצעות ביט למספר:
 052-3638346 - ראובן מירן

  

לילות אוקטובר

ז'ראר דה נרוואל

שם המתרגם: בני ציפר

שם העורך: ראובן מירן

אחרית דבר: בני ציפר

 

 

"לילות אוקטובר" היא יצירה המתארת את שיטוטיו הליליים והאחרים של המחבר עם ידיד פריזאי בטלן ברחובות מונמרטר ובכמה עיירות בעיבורי פריז. לכאורה גם אי אפשר להשוות אותה מבחינת החשיבות הספרותית לסדרת הנובלות הרומנטיות שלו "בנות האש", או לספר המסעות שלו למזרח. ועם זאת, באופן מוזר, אם יש כיום יצירה של ז'ראר דה נרוואל המוכרת לחוקרי הספרות, הרי אין זו אף אחת מהיצירות המונומנטליות שלו, אלא דווקא "לילות אוקטובר" השולית כביכול. ומי שאחראי לכך שהועלתה על נס היה ההוגה היהודי הגרמני ולטר בנימין, מי שהעניק לז'אנר השיטוט flânerie )) מעמד של ז'אנר ספרותי חשוב. ובראש רשימת חלוצי הז'אנר העמיד את ז'ראר דה נרוול ו"לילות אוקטובר" שלו.

 

כך זה נפתח:

 

עם הזמן דועכת התשוקה למסעות גדולים, אלא אם נסעת לזמן ממושך מספיק ונעשית זר למולדתך. המעגל מצטמצם יותר ויותר ומגיע אט אט הביתה. מכיוון שנאלצתי לא להרחיק יתר על המידה בסתיו האחרון, הגיתי תוכנית של מסע פשוט אל מוֹ. יש לציין שכבר ביקרתי בפּוֹנְטוּאָז. יש לי חיבה רבה דווקא לעיירות המרוחקות כמה עשרות קילומטרים מן המרכז הזוהר של פריז, כוכבי לכת צנועים. ארבעים קילומטרים: רחוק מספיק כדי שלא להתפתות לחזור בערב, כדי להיות בטוח שלא אותה מצילה תעיר אותך בבוקר שלמחרת, כדי למצוא בין שני ימים מלאי טרדות בוקר אחד של שלווה.

 

 


 

 

 

 

 

 

נהר ספרים                 ת"ד 162 בנימינה 3055101                 טל': 04-6288724         פקס: 04-6288726               דואר אלקטרוני :       

reuven.miran@gmail.com