חדשים כל הספרים רכישת ספרים על ההוצאה קטלוג ומחירים Nahar Books

 

פרטים על הספר

ספטמבר 2016

מספר העמודים: 89

השם במקור:

The Man Who Would Be King

שם המחבר: Rudyard Kipling

תרגום (מאנגלית): רעיה ג'קסון

דאנאקוד: 1045- 644  

מחיר: 55

המשלוח חינם

 

לרכישה 

האיש שרצה להיות מלך

רודיארד קיפלינג

תרגמה מאנגלית והוסיפה הערות: רעיה ג'קסון

 

 

 

 

האיש שרצה להיות מלך, נובלת הרפתקאות מרתקת ומשעשעת-עצובה, נכתבה והתפרסמה לראשונה בהודו, ארץ הולדתו של רודיארד קיפלינג. דומה שלא קשה לזהות בה את כישרונו של הסופר הגדול והמורכב הזה, שלימים יהיה הבריטי הראשון שזכה בפרס נובל לספרות (1907). זו אחת מיצירותיו הראשונות של רודיארד קיפלינג, שנכתבה בהיותו בן עשרים ושלוש.

בנובלה בא לידי ביטוי היחס האמביוולנטי של קיפלינג – עיתונאי צעיר החי בהודו, מכיר ומוקיר את אנשיה, תרבותה ומנהגיה – כלפי אבירי האימפריאליזם הבריטי, אותם פקידים קולוניאליים מגוחכים היושבים בלונדון ומנותקים מהמציאות במקום, מציאות הזויה המעבירה אנשים על דעתם עד כדי שיגעון גדלות אל מול תום ליבם ותמימותם של בני המקום.

רודיארד קיפלינג נולד בבומביי ב-30 בדצמבר 1865, ומת בלונדון ב-18 בינואר 1936. אפרו נטמן בכנסיית וסטמינסטר בפינת המשוררים לצד קבריהם של צ'רלס דיקנס ותומאס הרדי

 

   

מתוך הספר:

 

בוקר אחד שמעתי רעש תופים וקרנות של השטן עצמו, ודן דראבוט ירד מן הגבעה בצעדה עם הצבא שלו ומאחוריו הזדנבו מאות אנשים, והדבר המהמם ביותר – כתר של זהב על הראש שלו. 'אלוהים, קרנהאן,' אומר דניאל, 'זה עסק עצום ויש לנו כל הארץ ששווה שתהיה לנו; אני בנם של אלכסנדר והמלכה סֶמירָמיס, ואתה אחי הצעיר ביותר, וגם אתה אֵל! זה הדבר הגדול ביותר שראינו אי פעם. אני צעדתי ונלחמתי עם הצבא במשך שישה שבועות, וכל כפר קטן ומטופש במרחק של חמישים מייל הצטרף אלינו בשמחה; ויותר מזה, בידי המפתח לכל ההצגה, כפי שאתה רואה, ויש לי כתר בשבילך! אמרתי להם לעשות שניים במקום שקוראים לו שוּ, ושם הזהב רובץ בסלעים כמו שומן בתוך בשר של כבש. אלוהים, מה שאני ראיתי! וטורקיז שהוצאתי בבעיטה מתוך הצוק. ויש שם אבני נופך בחולות הנהר ויש חתיכת ענבר שאיש אחד הביא לי. כַּנֵס לכאן את כל כוהני הדת, והנה קח את הכתר שלך.

 

 

 

 

נהר ספרים                 ת"ד 162 בנימינה 30550                 טל': 04-6288724         פקס: 04-6288726               דואר אלקטרוני :        nahar@bezeqint.net