חדשים כל הספרים רכישת ספרים על ההוצאה קטלוג ומחירים Nahar Books

 

פרטים על הספר

2009

מספר עמודים:121

השם במקור: La double méprise

שם המחבר: Prosper Merimée

שם המתרגם (מצרפתית): מיכה פרנקל

שם הסדרה: קלסי-צרפתי-קצר

עורך הסדרה: ראובן מירן

מחיר קטלוגי: 59 ₪

דאנאקוד: 644-38

מחיר אחרי הנחה: 47
 

המשגה הכפול

פרוספר מרימה

נובלה זו, פנינה ספרותית רוויית הומור אירוני, נחשבת ליצירתו המעניינת ביותר של מרימה, הסופר האֶניגמטי, חובב המסתורין והפרדוקסים, מגדולי סופריה של צרפת בכל הזמנים.

הסיפור קושר זה לזה את ז'ולי ודארסי: היא אישה נשואה הסולדת מבעלה, הוא דיפלומט צעיר ומחזר נלהב שהיא דחתה בעבר, השב עתה לפריז משירות במזרח.

 

ככה זה נפתח:

זה שש שנים הייתה ז'וּלי דה שַברני נשואה, ובמשך כמעט חמש שנים ושישה חודשים התוודעה לא רק לחוסר היכולת לאהוב את בעלה אלא גם לקושי לחוש הערכה כלשהי כלפיו.

בעלה זה לא היה אדם נפסד כלל וכלל, לא שוטה היה ואף לא טיפש. ואף על פי כן דבק בו אולי משהו מכל אלה. כשפשפשה בזיכרונותיה יכלה להיזכר כי לפנים מצאה אותו חביב, אך כעת נסך עליה שעמום. היה בו כל מה שדחה אותה. אופן האכילה שלו, אופן שתיית הקפה שלו, אופן דיבורו, כל אלה גרמו לה עצבים מרוטים. הם לא התראו כמעט, וכלל לא שוחחו אלא ליד השולחן, אבל פעמים אחדות בשבוע אכלו יחדיו ארוחת ערב, ודי היה בכך כדי להזין את תיעובה של ז'ולי כלפיו.

 

 

 

 

נהר ספרים                 ת"ד 162 בנימינה 30550                 טל': 04-6288724         פקס: 04-6288726               דואר אלקטרוני :        nahar@bezeqint.net