חדשים כל הספרים רכישת ספרים על ההוצאה קטלוג ומחירים Nahar Books

 

פרטים על הספר

2004

מספר עמודים: 101

ערך והוסיף פתח דבר: ראובן מירן

שם המתרגמת (מצרפתית): מיכל אילן

מחיר קטלוגי: 56 ₪

דאנאקוד: 644-3

מחיר אחרי הנחה: 45

 

לרכישה
 

הכידון והמחט

מבחר טקסטים צרפתיים נגד הימין הקיצוני

מדבריהם של אמיל זולה, ז'אן ז'ורס, אלפרד דרייפוס, אמיל דורקהיים, לאון בלום, פייר מנדס פראנס  – וסופרים, אנשי רוח מדע ומדינה אחרים המאוחדים בהתנגדותם לאידאולוגיה של הימין הקיצוני בארצם ולביטוייה הפוליטיים, החברתיים והתרבותיים ההרסניים.

''דווקא בימים של דיאלוג כואב ומורכב בין ישראל לבין צרפת, בין ביקורת מדינית ומוסרית לגיטימית לבין התפרצויות של ביטויים אנטישמים חריפים, יש משמעות חשובה לליברלים הישראלים לקרוא את דבריהם של אנשי רוח צרפתים כנגד הימין הגזעני והאנטישמי במאה האחרונה.
המבחר הנבון והמוקפד הזה מלווה בהערותיו של העורך, שמרגיש, ובצדק, שמלחמות העבר למען הומניזם ואחווה אנושית יכולים לתת נשק יעיל גם למלחמות ההווה.'' (א.ב. יהושע)

 

ככה זה נפתח:

זה זמן מה אנו עדים להתפתחותו של סוג מסוים של פטריוטיות שצרפת טרם ידעה כמותה. זוהי פטריוטיות קולנית נוטפת שטנה, שאינה רואה לנגד עיניה את האיחוד והפיוס, אלא מנסה ככל הנראה לפלג את האזרחים ולהסית אותם אלה באלה. דבר זה חייב להיאמר, מכיוון שרוח נתעבת זו מוצאת לה קול בעיתונות מסוימת, פעילה מאוד ותוססת מאוד, ולכן גם נפוצה מאוד. עד עתה לא התיימרה אף קבוצה ואף מפלגה בצרפת להחזיק במונופול על הפטריוטיות; למפלגה הרפובליקנית מעולם לא הייתה יומרה שכזאת [].

ואולם, על פי הפטריוטים החדשים הללו, לא רק שהפטריוטיות היא מונופול של מפלגה אחת, אלא שהיא גם רכושן הבלעדי של קבוצות מסוימות, של סיעות מסוימות במפלגה. ולכן, כל מי שאינו חושב כמותם, ומי שאינו עובד אלילים ולא מוכן להמיר את דחפיו של ההמון חסר האחריות בפעולה החופשית והשקולה של השלטונות בטיפול באינטרסים החשובים ביותר של המדינה, נחשב בעיניהם כאילו התייצב לצדו של האויב. (מדברי ז'ול פֶריJules Ferry 

נהר ספרים                 ת"ד 162 בנימינה 30550                 טל': 04-6288724         פקס: 04-6288726               דואר אלקטרוני :        nahar@bezeqint.net