חדשים כל הספרים רכישת ספרים על ההוצאה הנחות מיוחדות Nahar Books

 

פרטים על הספר

2009

מספר עמודים: 115

השם במקור: Le Diable amoureux

שם המחבר: Jacques Cazotte

שם המתרגם (מצרפתית): מיכה פרנקל

שם הסדרה: קלסי-צרפתי-קצר

עורך הסדרה: ראובן מירן

מחיר קטלוגי: 54

דנאקוד: 34 - 644

מחיר אחרי הנחה: 48

המשלוח חינם

 

 

השטן המאוהב

ז'אק קַזוֹט

סיפור אהבה ומסתורין, נובלה קלאסית בסוּגת הרומן הפנטסטי המתמודדת בדרך ספרותית פסיכולוגית עם שאלת גבולותיה ומגבלותיה של התשוקה והאהבה. העלילה פותחת בהתוודעותו של קצין צעיר ויפה תואר לרזי הקַבָּלָה ולעולם הנסתר. בעקבות זאת, הוא מעלה באוב את השטן, וזה מעמיד לרשותו מְשרת יפה תואר המתגלה כאישה יפהפייה ובקסמיה הוא נלכד.

בהמשך מתפתחת מערכת של יצרים, פיתוי ותשוקה הדדית בינו לבין ברייה אוורירית מזוויעה-יפהפייה שהוא עצמו מעלה מן השאול וגורם לה להתאהב בו עד שחייו הופכים לחוויה אלוהית-שטנית.

העלילה האפשרית והלא-אפשרית כאחת, שאפשר לראות בה גם משל לעוצמתה – כמו גם למִגבלותיה של האהבה הארוטית ולתוצאותיה ההרסניות – מתרחשת באזור הדמדומים שנפגשים בו הריאלי והעל-טבעי. שזורות בה נימות של סַטירה, ועולה ממנה אירוניה גרוטסקית דקה ובה בעת מֶסר מוסרי דתי – גם כהתרסה נגד שלטון "התבונה" שקנה לו אחיזה בעולם הרוח בצרפת במאה ה-18, המאה של הנאורוּת. זה אולי החידוש הגדול שחידש המחבר: שילוב יסודות פסיכולוגיים במעטה של סצנות מתורת הנסתר בסיפור עלילה ריאליסטי לכאורה...

נובלה זו, יצירת המופת החשובה של ז'אק קַזוֹט, שימשה מקור השראה ליצירותיהם של סופרים ששלחו ידם בסוּגַת הסיפור הפנטסטי... והיא חביבה על אוהבי הספרות הקלסית. יצירה זו נחשבת אחת היצירות המושלמות בספרות הצרפתית; היא עמדה במבחן הזמן ונוכחת גם היום על מדפי חנויות הספרים בצרפת. (על פי: ראובן מירן, הפתיחה לספר)

 

ככה זה נפתח:

בהיותי בן עשרים וחמש שימשתי מפקד בחיל המשמר של מלך נאפולי. הרבינו אז לבלות בין חברים, וכמנהגם של גברים צעירים התרועענו עם נשים, וגם הימרנו – כל זמן שהפרוטה הייתה מצויה בכיסנו. וכששוב לא נשאר לנו כסף, היינו מתפלספים בקסרקטין שלנו.

ערב אחד, לאחר שתש כוחנו בכל מיני טענות ומענות סביב קנקן קטן של יין קפריסין וכמה ערמונים יבשים, נסבה השיחה על קבלה ומקובלים.

אחד מאיתנו טען כי מדובר במדע של ממש, שכל מהלכיו בדוקים. ארבעה מן הצעירים יותר טענו כי מדובר בגיבוב של דברי הבל, מקור למעשי נכלים, שעשויים להוליך שולל אנשים תמימים ולשעשע ילדים.

 

 

נהר ספרים                 ת"ד 162 בנימינה 30550                 טל': 04-6288724         פקס: 04-6288726               דואר אלקטרוני :        nahar@bezeqint.net