חדשים כל הספרים רכישת ספרים על ההוצאה קטלוג ומחירים Nahar Books

 

פרטים על הספר

אפריל 2008

מספר עמודים: 115

יוצר הספר: ראובן מירן

פתח דבר: שלמה זנד

מחיר קטלוגי: 49 ש"ח

דאנאקוד: 27- 644     

מחיר אחרי הנחה: 42

המשלוח חינם

 

מאי 68

ראובן מירן

כותרת משנה: גרפיטי על קירות הסורבון

כארבע מאת כתובות קיר נמרחו לפני ארבעים שנה על קירות אוניברסיטת הסורבון בפריז בעת מהפכת הסטודנטים הגדולה, שרישומה נחרת בזיכרון ההיסטורי כאירוע מכונן ששינה את פניה של צרפת. יוצר הספר, שהיה עֵד לאירועים הללו ואף נטל בהם חלק פעיל כסטודנט לפילוסופיה וכחבר בהתאחדות הסטודנטים הצרפתית, ליקט מבחר מכתובות הקיר ומהכרוזים שהודבקו על קירות האוניברסיטאות, הוסיף להם הערות והארות וכתב כרונולוגיה מגויסת של האירועים הדרמתיים בחודש מאי 1968, כרונולוגיה המצביעה על הפער העצום בין תפיסת המציאות של המִמסד הפוליטי, האקדמי והחברתי לבין מה שהתרחש ממש מתחת לקצה אפם בין כותלי האוניברסיטאות וברחוב.

 

ככה זה נפתח:

מבחר כתובות קיר שהועתקו מקירות אוניברסיטת הסורבון בפריז במהפכת הסטודנטים במאי 1968, שבימים אלה מלאו לה ארבעים שנה. מרבית הכתובות נכתבו בידי סטודנטים שנטלו חלק פעיל בתנועת המחאה, ומיעוטן בידי מתנגדיהם.

כתובות הקיר מוגשות כאן בלי סדר כלשהו, ללא חלוקה לנושאים, כדי להמחיש את רוח התקופה ששימשו בה בערבוביה - הגדול והנשגב, המציאותי והנחלם, הרגשי והתבוני, הקטן והילדותי, והופיעו בלי סדר, כמו בחיים עצמם. [לדוגמה:]

1. אני מתקומם משמע אני קיים. 2. הדמיון לשלטון! 3. תרבות זה כמו ריבה: כמה שיש פחות מורחים יותר. 4. הפשיזם לפח האשפה של ההיסטוריה. 5. השמחה גדולה כמו הביצים של הֶרקולס. 6. מי שמְנַקים את הקירות, רוצחים את החלום!

 

נהר ספרים                 ת"ד 162 בנימינה 30550                 טל': 04-6288724         פקס: 04-6288726               דואר אלקטרוני :        nahar@bezeqint.net