חדשים כל הספרים רכישת ספרים על ההוצאה קטלוג ומחירים Nahar Books

 

פרטים על הספר

2005

מספר עמודים: 142

בחר, תרגם (מצרפתית) וערך: ראובן מירן

מחיר קטלוגי: 59 ₪

דאנאקוד: 644-4

מחיר אחרי הנחה: 55

המשלוח חינם

 

 
 

פרא מתוּרבָּת

פול גוגן

כותרת המשנה של הספר היא: "אוטוביוגרפיה פראית ודעות מרדניות".

מבחר מקורי הכולל קטעים ספרותיים והגותיים שכתב פול גוגן במהלך חייו הקצרים והסוערים: בעד חירות הרוח, הבראשיתיות, הטבע, האחֵר, המדינה, הקֶשר דת-מדינה, הבורגנות, הקולוניאליזם, על מצב האישה ועוד.

מרבית הסיפורים והטקסטים שבספר זה, הרואים אור לראשונה בעברית, מופיעים בספרו האחרון של פול גוגן, "לפני ואחרי". להשלמת התמונה, וכעדויות בלתי נשכחות להשקפותיו האוונגרדיות של גוגן ולסערת חייו, שולבו ב"פרא מתורבת" מבחר מאמרים, ריאיון עיתונאי נדיר עם האמן וכן צרור מכתבים, מאלה שהרבה לכתוב לאשתו, לידידיו ולשלטונות הקולוניאליים.

זהו ספר מסעיר דעת ולב, הפותח צוהר להבנת עולמו ויצירתו של אחד האמנים המרתקים בתקופה המודרנית, גיבור תרבות שכתיבתו נוגעת בעצביה החשופים של ההוויה האנושית. פול גוגן נולד ב-7 ביוני 1848 בכריס, ומת ב8 - במאי 1903 בהיבה-אוא, איי המרקיזה, דרום האוקיינוס השקט.

 

ככה זה נפתח:

זה לא ספר. ספר, אפילו הוא גרוע, זהו עניין רציני ביותר. משפט מבריק, כזה או אחר, המופיע למשל בפרק הרביעי, עלול להיות נורא ואיום אילו נמצא בפרק השני. לא כל אחד יודע את מלאכת הכתיבה.

אולי רומן? אבל איפה הוא מתחיל? והיכן הוא מסתיים? קמי מוקלר "הרוחני" קובע מהי הצורה המוחלטת והסופית של הרומן; כל זה ברור ומובן – עד שיופיע מוקלר חדש שיכריז על צורה חדשה.

האם המציאות, כשהיא משמשת נושא לחיקוי מדויק, איננה מספיקה במידה כזאת שנוכל לוותר על כתיבתה? וחוץ מזה, אנחנו משתנים.

 

 

נהר ספרים                 ת"ד 162 בנימינה 3055101                 טל': 04-6288724         פקס: 04-6288726               דואר אלקטרוני :        nahar@bezeqint.net